Czajniki na gaz czy indukcję?

Czajnik to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Umożliwia przygotowywanie wody do porannej kawy czy herbaty, a także posiłków. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór w różnych kolorach i wzorach. Dobry czajnik działa szybko, sprawnie i poprawia estetykę kuchni. Producenci oferują ich szeroki wybór, a wśród nich czajniki o konkretnym zastosowaniu: na gaz i indukcję.

Czajniki na indukcję w dobrym stylu

Czajniki mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym takich jak:

  • żeliwo,
  • stal nierdzewna,
  • ceramika,
  • tworzywa sztuczne,
  • pokryte emalią.

Czajniki kuchenne mogą być jednokolorowe lub wzorzyste, a także ozdobione ciekawymi motywami. Natomiast czajnik na indukcję z grubszym dnem dłużej utrzymuje wysoką temperaturę wody.

Czajniki na gaz – popularne rozwiązanie w każdej kuchni

czajnik

Czajniki na gaz powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Częstym ich problemem jest nagrzewająca się podczas gotowania wody rączka. Zbyt wysoka temperatura na jej powierzchni prowadzi do oparzeń lub dużego dyskomfortu. Dobrej jakości czajniki na gaz wykonane są z materiałów, które uniemożliwiają przegrzewanie się rączki, przez co ich użytkowanie jest bardziej komfortowe. Znakiem rozpoznawczym tego rodzaju czajników jest również gwizdek, który głośno informuje o zakończeniu etapu gotowania wody. Wybierając czajnik, warto zwrócić uwagę na jego budowę. Aby zapewnić sobie jak najwyższą higieniczność, warto postawić na czajnik ze zdejmowaną pokrywką, która ułatwia nalewanie wody, jak i czyszczenie wnętrza czajnika. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *